Z sukcesem zakończyliśmy realizację projektu!
Szanowni Państwo, Miło nam poinformować iż z sukcesem zakończyliśmy realizację projektu „UMCS dla rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy”. Projekt...
Biuro Projektu:
ul.Sowińskiego 12/9
20-040 Lublin
tel.81 537 55 32
Biuro Rekrutacji:
ul.Sowińskiego 12/12
20-040 Lublin
tel.81 537 28 73
projekt@umcs.pl
Szanowni Państwo,
Miło nam poinformować iż z sukcesem zakończyliśmy realizację projektu „UMCS dla rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy”. Projekt był realizowany w okresie od 1 listopada 2010 r. do 31 października 2015 r. w partnerstwie pomiędzy Uniwersytetem Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, Francusko-Polską Izbą Gospodarczą, ALEPH Polska oraz Gminą Lublin i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet IV, Poddziałanie 4.1.1 „Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni”.
Celem projektu była poprawa jakości oferty edukacyjnej Wydziału Humanistycznego, Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, oraz Wydziału Politologii UMCS oraz dostosowanie jej do potrzeb współczesnej gospodarki i rynku pracy.
W ciągu pięciu lat udało się zrealizować założone cele i wskaźniki, w tym poszerzyć ofertę Wydziałów o nowe specjalizacje i kierunki, przeszkolić i wyposażyć w umiejętności praktyczne ponad 3000 studentów i studentek Uniwersytetu, a także wyposażyć pracownie w nowoczesny sprzęt i specjalistyczne oprogramowanie. W projekcie uczestniczyło 3117 osób, z tego 1629 ukończyło praktyki zawodowe, 369 staże, a przeszkolonych zostało 1154 studentów i studentek! Na Wydziale Humanistycznym specjalizacje i specjalności ukończyło 853 studentów, na Wydziale Nauk o Ziemi 66, a studia wschodnioeuropejskie na Wydziale Politologii ukończyło 90 osób. Współpracowaliśmy z blisko 500 przedsiębiorstwami z Polski i zagranicy, zrealizowaliśmy 10 wyjazdów studyjnych.
Ze względu na zaplanowany budżet w wysokości blisko 22 milionów złotych (ok. 5 mln euro) i liczbę uczestników jest jednym z największych projektów edukacyjnych w kraju. Do realizacji zadań zaangażowanych zostało ponad 500 osób z rożnych dziedzin nauki i ze środowiska biznesowego, co przyczyniło się do kompleksowości i różnorodności forma wsparcia.
Projekt zdobył również uznanie poza regionem lubelskim, o czym świadczy zaprezentowanie go w ogólnopolskiej kampanii „Małe wielkie rzeczy” realizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, a także w przygotowywanym katalogu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Otrzymał tytuł Laureata VII edycji Konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2013 oraz Srebrne Godło Najwyższej Jakości QI w kategorii QI SERVICES pod patronatem MRR, Klubu Polskie Forum ISO 9000 i PARP.
Bardzo serdecznie Państwu dziękujemy za współpracę i zaufanie, a także za okazaną cierpliwość i zrozumienie. Wypracowane standardy były warte włożonego nakładu pracy.
Życzymy Państwu dalszych sukcesów zawodowych oraz realizacji założonych celów, ale przede wszystkim zdrowia, spokoju i pogody ducha.
Z pozdrowieniami,
Zespół Projektu