Z sukcesem zakończyliśmy realizację projektu!
Szanowni Państwo, Miło nam poinformować iż z sukcesem zakończyliśmy realizację projektu „UMCS dla rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy”. Projekt...
UWAGA! ZMIANA ADRESU
SIEDZIBY BIURA
Biuro projektu:
Budynek Biblioteki Głównej UMCS
Ul. Radziszewskiego 11/119
20-031 Lublin
Tel. (81) 537 55 32
Tel. (81) 537 28 73
projekt@umcs.pl
Wywiad dotyczący specjalności „Regionalistyka”
Liczba godzin: 420, 3 nabory x15 osób (razem 45 osób)
ADRESACI:
Specjalność przeznaczona jest dla studentów studiów I stopnia (rozpoczynających II rok) na Wydziale Humanistycznym. W przypadku nieskompletowania grupy możliwe jest przyjęcie osób z innych wydziałów UMCS.
INFORMACJE O SPECJALNOŚCI:
Absolwent specjalności „Regionalistyka” zostanie wyposażony w wiedzę i kompetencje w zakresie szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego regionu, specyfiki języka, folkloru, literatury i historii regionu oraz regionalnego rynku pracy, którą wykorzysta w pracy zawodowej w szkole, instytucjach oświatowych, kulturalnych, samorządowych, mediach, placówkach promujących region i kreujących „markę regionalną”.
Dzięki wszechstronnemu wachlarzowi zdobytych doświadczeń wzrośnie jego konkurencyjność na rynku pracy nie tylko jako filologa i nauczyciela, ale także menadżera i mecenasa kultury regionu, znającego i rozumiejącego rolę dziedzictwa narodowego, zorientowanego w problematyce znaczenia kultury i historycznej zmienności form językowych i kulturowych w etnokulturowej różnorodności świata – od poziomu lokalnego i regionalnego do europejskiego i globalnego. Jako regionalista i nauczyciel-przewodnik oraz inicjator i animator życia kulturalnego regionu będzie umiał łączyć regionalną przeszłość i współczesność, analizować procesy historyczne, kształtujące specyfikę regionu i jego podstawy organizacyjne, odczytywać znaki łączące tradycję rodzinną z tradycją środowiska regionalnego. Dzięki znajomości podstawowych założeń polityki regionalnej Unii Europejskiej i zasady ochrony dziedzictwa niematerialnego, z wykorzystaniem możliwości płynących z tradycji wielokulturowości i pogranicza językowo-kulturowego, a także umiejętności kreowania wizerunku regionu w powiązaniu z możliwościami współpracy międzynarodowej, może stać się fachowcem przydatnym w mediach, w turystyce i rekreacji oraz administracji rządowej i samorządowej.
PROGRAM NAUCZANIA:
Wymiar godzinowy zajęć wynosi łącznie 420 h- 4 semestry, w tym:
- wykłady 135 h,
- ćwiczenia- 255 h,
- praktyki 30 h.
PERSPEKTYWY ZAWODOWE:
Absolwent specjalNOŚCI uzyska przygotowanie do podejmowania (lepszego wykonywania) pracy zawodowej: zostanie wyposażony w wiedzę i kompetencje w zakresie szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego i językowego regionu, specyfiki języka, folkloru, literatury i historii regionu, którą potrafi wykorzystać w pracy zawodowej w szkole, instytucjach oświatowych, kulturalnych, samorządowych. Jest osobą, która:
DLA NAJLEPSZYCH PŁATNE STAŻE KRAJOWE I ZAGRANICZNE!