Z sukcesem zakończyliśmy realizację projektu!
Szanowni Państwo, Miło nam poinformować iż z sukcesem zakończyliśmy realizację projektu „UMCS dla rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy”. Projekt...
UWAGA! ZMIANA ADRESU
SIEDZIBY BIURA
Biuro projektu:
Budynek Biblioteki Głównej UMCS
Ul. Radziszewskiego 11/119
20-031 Lublin
Tel. (81) 537 55 32
Tel. (81) 537 28 73
projekt@umcs.pl
Przeszłość w mediach-mediatyzacja historii
Liczba godzin: 525, 3 nabory x 2 grupy x 15 osób (razem 90 osób)
ADRESACI:
Studenci II stopnia (I rok) studiów historycznych oraz innych kierunków humanistycznych i społecznych m.in. filozofii, politologii, socjologii, filologii polskiej, kulturoznawstwa.
INFORMACJE O SPECJALNOŚCI:
Specjalność ma za zadanie wzmocnić pozycję studentów Wydziału Humanistycznego na rynku pracy. Cel ten realizowany będzie poprzez możliwie pełne zaznajomienie uczestników kursu z charakterem współczesnych mediów oraz ich wprowadzenie w praktyczne aspekty zastosowania tychże mediów w szeroko pojętym propagowaniu refleksji historycznej. Uczestnicy zajęć zdobędą wiedzę dotyczącą podstaw funkcjonowania kultury, znaczenia obiegu informacji (w przeszłości i obecnie) dla kształtowania się społeczeństw oraz miejsca historii w budowaniu ich tożsamości, wzbogacaniu tzw. wysokiej kultury, ale także w tworzeniu popularnych form kulturalnych zarówno w społecznościach lokalnych, jak też narodowych.
Szczególne umiejętności absolwent zdobędzie w następujących dziedzinach: projektowanie i realizacja stron internetowych o profilu historycznym (portale specjalistyczne i społecznościowe), tworzenie filmów dokumentalnych, wideo-notacji, i innych materiałów audiowizualnych, pisanie scenariuszy inscenizacji historycznych, teoria i praktyka prowadzenia grup rekonstrukcyjnych.
Specjalność jest adresowana przede wszystkim do uczestników studiów II stopnia prowadzonych w ramach Wydziału Humanistycznego [m.in. historii, kulturoznawstwa, archeologii, filologii polskiej i neofilologii oraz innych kierunków humanistycznych i społecznych].
PROGRAM NAUCZANIA:
Wymiar godzinowy zajęć wynosi łącznie 525 h- 4 semestry, w tym:
- wykłady 105 h,
- ćwiczenia- 315 h,
- praktyki 105 h.
PERSPEKTYWY ZAWODOWE:
Absolwent specjalności uzyska przygotowanie do podejmowania (lepszego wykonywania) pracy zawodowej w świecie historii obecnej w ‘nowych mediach’. W szczególności absolwenci zdobędą wiedzę i kompetencje w zakresie:
Absolwent specjalności, dzięki specjalistycznej wiedzy o funkcjonowaniu mediów, podbudowanej odpowiednimi praktykami zawodowymi, będzie miał możliwości znalezienia zatrudnienia zarówno we wszystkich instytucjach związanych z propagowaniem szeroko pojętej kultury historycznej, np.: muzea, redakcje czasopism, radio i telewizja, czy biura reklamy, jak również organach publicznych (urzędy państwowe i administracji lokalnej), prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Specjalność przygotowuje zatem absolwentów do pełnienia roli „menadżerów pamięci historycznej”. Jej celem jest wyposażenie studentów w umiejętności niezbędne do pracy w świecie historii obecnej w „nowych mediach”.
DLA NAJLEPSZYCH PŁATNE STAŻE KRAJOWE I ZAGRANICZNE!