Z sukcesem zakończyliśmy realizację projektu!
Szanowni Państwo, Miło nam poinformować iż z sukcesem zakończyliśmy realizację projektu „UMCS dla rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy”. Projekt...
UWAGA! ZMIANA ADRESU
SIEDZIBY BIURA
Biuro projektu:
Budynek Biblioteki Głównej UMCS
Ul. Radziszewskiego 11/119
20-031 Lublin
Tel. (81) 537 55 32
Tel. (81) 537 28 73
projekt@umcs.pl
Wywiad dotyczący specjalności „Organizacja i funkcjonowanie turystyki w regionie”
Liczba godzin: 424, 3 nabory x 2 grupy x15 osób (razem 90 osób)
ADRESACI:
Specjalność przeznaczona jest dla studentów studiów I stopnia (rozpoczynających II rok) na Wydziale Humanistycznym. W przypadku nieskompletowania grupy możliwe jest przyjęcie osób z innych wydziałów UMCS.
INFORMACJE O SPECJALNOŚCI:
Turystyka jest coraz bardziej powszechną formą spędzania czasu wolnego, wraz z sektorem usług stała się w ostatnich latach jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi gospodarki, która relatywnie szybko przynosi konkretne efekty ekonomiczne i społeczne.
Kształcenie w zakresie funkcjonowania turystyki w regionie, skierowane do osób o profilu humanistycznym, ma na celu wzbogacenie oferty edukacyjnej z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych oraz zagadnień związanych z gospodarowaniem zasobami turystycznymi. Ponadto, w ramach specjalności studenci uzyskają praktyczne umiejętności w zakresie organizacji i funkcjonowania turystyki.
Utworzenie specjalności Organizacja i funkcjonowanie turystyki w regionie dla studentów Wydziału Humanistycznego UMCS jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy. Prężny rozwój branży turystycznej w minionych latach oraz dobre prognozy rozwoju tej branży (m. in. Euro 2012, wsparcie w RPO na lata 2007-2013), wskazują na duże prawdopodobieństwo wzrostu chłonności turystycznego rynku pracy w regionie.
PROGRAM NAUCZANIA:
Wymiar godzinowy zajęć wynosi łącznie 484 h- 4 semestry, w tym:
- wykłady 230 h,
- konwersatoria- 194 h,
- praktyki/ warsztaty 60 h.
PERSPEKTYWY ZAWODOWE:
Absolwent nabędzie praktyczne umiejętności wspomagające planowanie rozwoju infrastruktury turystycznej i organizacji różnych form turystyki.
Absolwent uzyska przygotowanie do: organizowania pracy oraz podejmowania przedsięwzięć w sferze turystyki; obsługiwania i nawiązywania kontaktów oraz komunikowania się ze specjalistami z branży turystycznej; do podjęcia pracy w biurach podróży, administracji rządowej i samorządowej, organizacjach społecznych, fundacjach i stowarzyszeniach.
Absolwent pozna podstawy prawne w zakresie organizacji turystyki i zasady przygotowywania ofert turystycznych dla różnych grup odbiorców.
DLA NAJLEPSZYCH PŁATNE STAŻE KRAJOWE I ZAGRANICZNE!
————————————————————————————————————
Zdjęcia z wyjazdu na
TARGI TURYSTYCZNE ITB BERLIN
w dniach 8-11 marca 2012 roku
Prezentacje z panelu z pracodawcami dla specjalności Organizacja i funkcjonowanie turystyki w regionie
Działania Lokalnej Organizacji Turystycznej