Z sukcesem zakończyliśmy realizację projektu!
Szanowni Państwo, Miło nam poinformować iż z sukcesem zakończyliśmy realizację projektu „UMCS dla rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy”. Projekt...
UWAGA! ZMIANA ADRESU
SIEDZIBY BIURA
Biuro projektu:
Budynek Biblioteki Głównej UMCS
Ul. Radziszewskiego 11/119
20-031 Lublin
Tel. (81) 537 55 32
Tel. (81) 537 28 73
projekt@umcs.pl
Projekt „UMCS dla Rynu pracy i gospodarki opartej na wiedzy” jest skierowany do studentów Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej, a jego celem jest i poprawa jakości oferty edukacyjnej Wydziału Humanistycznego, Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydziału Politologii i dostosowanie jej do potrzeb współczesnej gospodarki. Jest to największy i najbardziej kompleksowy projekt edukacyjny realizowany przez Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej.
Gwałtowny rozwój technologii, wzrost zapotrzebowania na wysokiej klasy specjalistów oraz zwiększona mobilność przedsiębiorców wynikające z obecności Polski w strukturach Unii Europejskiej skutkują potrzebą wzmocnienia potencjału przyszłych pracowników, wyposażonych w dodatkowe kwalifikacje, kompetencje i umiejętności komunikacyjne.
W odpowiedzi na te wyzwania w ramach projektu powstaną innowacyjne specjalizacje, a programy studiów zostaną dopasowane do realiów rynku pracy. Zaplanowane są konsultacje działań z potencjalnymi pracodawcami, wdrożenie systemu regularnego gromadzenia informacji w sprawie dopasowania kompetencji studentów i absolwentów UMCS do potrzeb pracodawców, jak również wzmocnienie praktycznych elementów nauczania. Projekt przewiduje również wsparcie studentów poprzez nowatorskie działania Biura Karier UMCS.
Główne założenia projektu:
Działaniami zostanie objętych w sumie 1600 studentów Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej i 64 osoby pracujące przez okres pięciu lat.
Projekt „UMCS dla Rynu pracy i gospodarki opartej na wiedzy” realizowany jest przez Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w partnerstwie z Gminą Lublin, Francuską Izbą Przemysłowo Handlową w Polsce i ALEPH sp. z o.o. i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet IV, Poddziałanie 4.1.1 „Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni”.
em/em